Tadeusz Pastusiak - NIE dla ATOMU w LUBIATOWIE

Idź do spisu treści

Menu główne:

Tadeusz Pastusiak

AKTUALNOŚCI > Rok 2014 > Maj 2014

Dziękuję za zainteresowanie. Celem stworzenia tej strony jest przybliżenie czym się zajmowałem zawodowo, społecznie i hobbystycznie. Niekiedy trudno rozróżnić jedne aktywności od drugich. Ponieważ moje życie usłane jest wieloma wątkami, przedstawię tylko te, które stanowią przyczynek do moich aktualnych aktywności społecznych.
Zapraszam więc do obejrzenia poniższych informacji... mam nadzieję, że spełnią one Państwa oczekiwania.Kandydowanie do PE
ZIELONA EKONOMIA - Decentralizacja rozwoju Polski wraz z rozwojem słabo rozwiniętych regionów. Opracowanie długoterminowych i stabilnych zachęt prawnych i finansowych dla odejścia od gospodarki energochłonnej i nie ekologicznej. Gospodarka wymagająca mniejszego zapotrzebowania energii, czyli efektywniejsza zapewnia szybszy rozwój gospodarczy i dobrobyt społeczeństwa. Zmniejszenie udziału paliw kopalnych w miksie energetycznym dla nie dopuszczenia do ich całkowitego wyczerpania w krótkim okresie czasu. Energia jądrowa nie jest wcale potrzebna. Uniezależnienie się od paliw kopalnych na rzecz energii odnawialnej z wiatru, słońca i wody oraz efektywności energetycznej produkcji i dystrybucji energii oraz budynków energooszczędnych. Decentralizacja rozwoju Polski poprzez wdrożenie energetyki prosumenckiej wraz z inteligentnymi sieciami energetycznymi. W ten sposób Polska uniezależni się od nacisków polityczno-paliwowych innych państw. Dlatego też wsparcie naprawy gospodarki Polski winno być realizowane poprzez przyznanie pomocy finansowej Unii Europejskiej na projekty energii odnawialnej i efektywności energetycznej, które jednocześnie stworzą dużo miejsc pracy.


Wiecej informaci na Stronie intenetowej Pana Tadeusza Pastusiaka.
www.tadeusz-pastusiak.strefa.pl

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego