Lobbysta atomuwy - NIE dla ATOMU w LUBIATOWIE

Idź do spisu treści

Menu główne:

Lobbysta atomuwy

AKTUALNOŚCI > Rok 2013 > Listopad 2013

Lobbysta atomowy  na liście 10 najbardziej nieetycznych zawodów

Portal Askmen.com sporządził listę 10 zawodów, których wykonywanie wiąże się zdaniem redakcji z najbardziej obniżonymi standardami moralnymi. Ich przedstawiciele są gotowi na nieetyczne zachowania dla dobra swojej kariery.

Jest wiele legalnych jeszcze zawodów, którym dobrze powodzi się nawet w kryzysie gospodarczym. Już na pierwszym miejscu portal wymienia lobbystę na rzecz energetyki jądrowej. Ci gracze rynkowi kierują się pieniędzmi i pobudkami niskiej moralności – pisze w portalu – pozostali mogą czuć się znacznie lepiej. Być może ci nie lobbujący nie uratują świata, ale przynajmniej nie przyczyniają się do wojen, chorób ani do śmierci na co dzień.

Pomimo ostatnich katastrofalnych wydarzeń w Japonii , przemysł jądrowy widzi to jako istotny okres " renesansu jądrowego ", który jak szacuje Nuclear Energy Institute, zapewni budowę 4 do 8 nowych reaktorów jądrowych już od 2016 roku. Ale nowe reaktory wymagają hojnego wsparcia ze strony rządu. W ostatnim roku Nuclear Energy Institute wydał na działania lobbingowe 54,000,000  dolarów. Lobbing atomowy stał się w ciągu ostatnich kilku lat trochę bardziej subtelny. W 2006 roku sponsorował Dom Energii, zespół sportowy, udzielał się w wycieczkach klubu golfowego i fundował setki wycieczek do atrakcyjnych miejsc. Powszechnie znane niebezpieczeństwa energii jądrowej są konsekwentnie zamiatane pod dywan: rozprzestrzenianie broni jądrowej (wystarczająco dużo broni plutonowej i uranowej) oraz ryzyko awarii i skrajnej degradacji środowiska. Biorąc powyższe dowody pod uwagę – stwierdza Askmen.com – świadczy to o sprycie i determinacji z jaką tak wielu liderów polityki, nauki i ekonomii kontynuuje promocję energetyki jądrowej.

Źródła:

http://uk.askmen.com/top_10/celebrity/unethical-jobs_1.html

http://uk.askmen.com/top_10/celebrity/unethical-jobs.html

http://poznajatom.org/poznaj-atom/atomowy-lobbysta-wsrod-10-najbardziej-nieetycznych-zawodow-portalu-askmen-com/

http://kariera.pb.pl/2518825,4096,10-nieetycznych-zawodow

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego