"Kiełbasa wyborcza" się skończyła I co dalej ? - NIE dla ATOMU w LUBIATOWIE

Idź do spisu treści

Menu główne:

"Kiełbasa wyborcza" się skończyła I co dalej ?

AKTUALNOŚCI > Rok 2013 > Luty 2013

Wójtowie gmin na których były obiecywane korzyści dla gmin ze smutkiem stwierdzają, że na początku dobrze się "współpracowało" a teraz NIE.

Przypominamy wszystkim zafascynowanym obietnicami "złotych gór" od PGE, że taki rozwój sytuacji wynika relacji "wybrańsów losu" z wyjazdów do elektrowni jądrowych oraz z wypowiedzi przedstawicieli PGE na pierwszym spotkaniu w grudniu 2011':
http://www.niedlaatomuwlubiatowie.pl/podsumowanie---spotkania-informacyjnego--pge-06gru2011-w-choczewie.html

Wystarczy zamiast wybierać optymistyczne fragmenty wypowiedzi i obserwacji na wycieczkach, zwrócić uwagę na te pesymistyczne i to czego nie powiedzieli, albo być może nie chcieli powiedzieć - NIECH MIESZKAŃCY ŻYJĄ ZŁUDZENIAMI, ŻE "BĘDZIE DOBRZE".

NIE BĘDZIE DOBRZE... na początku będzie "kiełbasa wyborcza" czyli kilka prezentów jak festyny, samochody strażackie (które w razie realizacji budowy winni sami zorganizować dla ich przedsięwzięcia, a tak jeszcze gmina czuje się im zobowiązana), dom sołecki (gdy pieniądze za sprzedany dom nie docierają do właściciela sprzedanego budynku) itp gadżety a potem to co powiedzieli przedstawiciele PGE na pierwszym spotkaniu - będą płacili podatek gminom do podziału - dalej niech gminy same sobie radzą. To nawet wygląda logicznie - inwestor Elektrowni Jadrowej buduje, aby na tym zarobić, a nie zajmować sie działnością harytatywną.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego