Atomowy Autobus – Kolejna manipulacja ? Co dalej ? - NIE dla ATOMU w LUBIATOWIE

Idź do spisu treści

Menu główne:

Atomowy Autobus – Kolejna manipulacja ? Co dalej ?

AKTUALNOŚCI > Rok 2012 > Grudzień 2012
Atomuwy Autobus 03.12.12 Choczewo

Zakończyło się drugie tournee Atomowego Autobusu po Polsce. Czy to była kolejna manipulacja ?  Co dalej ?

Na stronie internetowej Urzędu gminy Choczewo znajdujemy plakat: Atomowy Autobus (dalej w skrócie “AA”), cała prawda o energii jądrowej, młody I dynamiczny zespół innowacyjnośc podejścia.Patronem honorowym jest Ministerstwo Gospodarki i Poznajatom.pl. Wśród Partnerów i Sponsorów znajdujemy zainteresowanych energetyką jądrową: PGE, PGE Energia Jądrowa, Świadomie o atomie oraz firmy producentów elektrowni jądrowych I podzespołów AREVA, EDF, Hitachi jak również nieco dalej Gdański Park Naukowo - Technologiczny.
A więc - Sami Swoi.
Wszyscy razem ZAPRASZAJĄ NA SPOTKANIE !” Słyszeliśmy, że spotkania w innych miejscowościach miały problem z frekwencją i posiłkowano się dziećmi oraz młodzieżą ze szkół i uczelni czyli jakby pod przymusem obowiązkowej i “dobrze widzianej” obecności. Postanowiliśmy więc poprawić frekwencję… trochę z ciekawości zaintrygowani… cóż za innowacyjne podejście ? Dotychczas spotkaliśmy się z usiłowaniem dyskryminacji w środkach masowego przekazu: “przeciwnicy atomu nie są stąd”, “przyjezdni”, “sezonowi”, krótko mieszkają”, “gnidy dworskie”. Spotkaliśmy się z ukrywaniem niewygodnych faktów. Spotkaliśmy się z agresją fizyczną, pobiciem. Cóż więc będzie innowacyjnego w Tym Autobusie?

http://www.niedlaatomuwlubiatowie.pl/lobby-atomowe-kupuje-naukowcow.html


Przyjechał zespół na gościnne występy. Na wstępie przyznali (pod przymusem specjalnego zapytania), że Zespół AA stanowią młodzi ludzie, którzy pracują w Centrum Badań Jądrowych w Świerku, w Narodowym Centrum (Badań Jądrowych) bądź studiują, bądź doktoryzują się; nie będą w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania, bo do
piero się tego uczą – czyli… bez doświadczenia zawodowego w temacie elektrowni jądrowych, który dotyczy naszego rejonu.

Przybyło więc po kilka osób PRZECIW i kilka osób ZA budową elektrowni jądrowej. Nagle, jeszcze przed godziną “zero” ciasną salę wypełniły dzieci i młodzież. Zabrakło miejsca dla spóźnionych dorosłych.

Spotkaliśmy się ze strony Załogi AA z gestem życzliwego pozdrowienia… hmmm, czyżby coś drgnęło ?

Ledwo minęła godzina “zero” i… rozpoczął się intensywny obstrzał z fleszy licznych aparatów fotograficznych – ze strony dorosłych, dzieci i młodziezy. Po pewnym czasie zgłosiliśmy zastrzeżenia do lamp błyskowych – niechętnie wyłączyli flesze, aby wkrótce znów nimi rozpraszać naszą uwagę. Co ciekawsze, nie umieli obsługiwać aparatów fotograficznych (ani młodzież ani zwolennicy atomu). Na bieżąco instruowała ich Redaktorka “Wieści Choczewskich”. Mamy więc INNOWACYJNE METODY poznawania całej prawdy o atomie.

Następnie przeciwnicy i sceptycy elektrowni jądrowej zostali zaatakowani gestami palca środkowego w górę (przepraszamy za dosadność – dokładnie oznacza to gest obraźliwy “Fuck You”), pokazywaniem gestem że jesteśmy głupi ze wskazaniem dłonią kto dokładnie. Jednocześnie ci od “palca środkowego w górę” ani razu nie zgłosili merytorycznego pytania. A więc – wszystko jasne czy też poparcie dla atomu nie wynika z wiedzy? Nowo wchodzący spotkali się ze strony Gospodarzy Spotkania ze słowami rynsztokowymi “sp…..laj !”. Na plakacie zapraszają a teraz prostacko wypraszają ? Mamy więc INNOWACYJNE METODY poznawania całej prawdy o atomie.
Oprócz powyższego prawie przez cały czas Główny Gospodarz spotkania pokazywał różne gesty z których wynikała pogarda dla przeciwników i sceptyków elektrowni jądrowej i próba poniżenia oraz wymuszenia uległości. Pokazywane gestu “palca środkowego w górę”  każdemu przeciwnikowi atomu który spojrzał w kierunku Głównego Gospodarza odczuliśmy jako agresję (wymuszenie) domagającą się ustępliwości, uniżoności, posłuszeństwa. Z gestów odczuliśmy, że straszą nas, słów nie dosłyszeliśmy i dobrze się stało, bo fachowcowi od czytania mowy ciała zwiędłyby uszy. Jego kolega wtórował mu wyrazem satysfakcji, radości i śmiechem z faktu że inni są ośmieszani, poniżani, ubliżani, poniżani, obrażani, znieważani publicznie na oczach zaproszonych na Spotkanie dzieci, młodzieży i dorosłych. Gospodarze Spotkania (zwolennicy EJ) co raz byli instruowani przez Redaktorkę “Wieści Choczewskich”. Mamy więc INNOWACYJNE METODY poznawania całej prawdy o atomie.

Rodzice owych dzieci i młodziezy znają Gospodarzy Spotkania. Wiedzą czego można się po nich spodziewać. Czyżby więc świadomie dążyli aby ich dzieci były świadkami bezkarnego publicznego obrażania, ośmieszania, poniżania, ubliżania, szydzenia, straszenia a nawet grożenia; pogardy dla wiedzy, obraźliwych gestów nasyconych seksem ?
Czy tym nie powinno zająć się Kuratorium Oświaty w Wejherowie albo jako wyższa instancja - Kuratorium Oświaty w Gdańsku ?
Pikanterii dodaje fakt, że tych rodziców wraz z dziećmi wydaje się wiązać przynależność do tego samego stowarzyszenia które latem 2012’ organizowało wiele imprez. Głównym sponsoerm wydaje się być właśnie PGE. Przypadkowy zbieg okoliczności ?
http://www.niedlaatomuwlubiatowie.pl/korupcja-i-energrtyka-j-drowa.html


Merytoryka Spotkania nic nowego nie wniosła. Od samego początku przedstawiciele sektora energetycznego wydaja się być niekompetentni w sprawach merytorycznych. Chcą przekonać do elektrowni jądrowych ale nie potrafią powiedzieć kto na tym zarobi a kto straci. Uchylają się przed odpowiedzialnością finansową i ubezpieczeniową za straty na działaności gospodarczej, ubezpieczeniach i zdrowiu lub życiu; za wyższe koszty życia i uciążliwości życia. BRAK NOWOŚCI. Organizatorzy spotkania usiłowali zminimalizować możliwość stawiania pytań. Czyżby nie było wątpliwości ? Z przebiegu spotkania wynika, że wątpliwości było zbyt wiele a lokalni przeciwnicy i sceptycy budowy elektrowni jądrowych posiadają wiedzę na poziomie naukowców. Nawet pytano się skąd przeciwnicy EJ posiadają taką wiedzę albo skąd otrzymali poszczególny wykres… Dziękujemy za docenienie naszej wiedzy, którą posiedliśmy w przeciągu jednego roku !

Czy to jest manipulacja psychologiczna ?
http://www.niedlaatomuwlubiatowie.pl/tajne-spotkanie.html
http://www.niedlaatomuwlubiatowie.pl/konsultacje-spo-eczne.html

Coś o tym wiemy:

1. Zapraszają na Spotkanie publiczne, jedni pokazują przyjazne gesty a drudzy mówią “sp…..laj !”, utrudniają uważne słuchanie, zachowują się chuligańsko, publicznie obrażają, ośmieszają, poniżają, ubliżają szydzą straszą a nawet grożą. Czyżby była to po prostu taktyka “GOOD GUY, BAD GUY” znana w Polsce jako metoda “kija i marchewki”? Widzimy ją na filmie “Stawka większa od życia”. ZŁY gestapowiec-oprawca znęca się nad aresztantem. Potem przychodzi drugi DOBRY, częstuje papierosem, jest uprzejmy, proponuje ustępstwa, współpracę a gdy aresztant odmawia – grozi: Jeżeli nie ustąpisz to zajmie się tobą mój ZŁY kolega !

2. Nie znają dobrze tematu, uczą się dopiero. To może razem się pouczymy? Wymieńmy kontakty. My napiszemy do Was. Zresztą niedawno temu ankieterzy już to zrobili… Wy możecie cały czas pisać do nas. Czyżby to była po prostu taktyka “przypodobaj się” bo “On tak mało wie a Wy tak dużo !” oraz taktyka “Postawienia po swojej stronie”? Przecież “jeżeli oni będą chcieli, to i tak postawią elektrownię atomową” więc w ramach “konstruktywnej dyskusji” i “dla dobra sprawy” należy pójść na ustępstwa.

Spójrzmy z boku i podsumujmy:
Spotkanie nie wniosło NIC do merytoryki. Wyuczeni w kierunku energii jądrowej zasłaniają się niewiedzą. Lokalni zwolennicy wydają się nic nie wiedzieć o atomie. Przeciwnicy EJ wykazują w większości przypadków udokumentowaną wiedzę naukową uzasadniającą NIE.
Co było innowacyjnego w rozpoczętej od wiosny 2012’ rządowej kampanii “propagandowo-informacyjnej” ? Chuligańskie zachowania jak publiczne obrażanie, ośmieszanie, poniżanie, ubliżanie szydzenie straszenie a nawet grożenie; pogarda dla wiedzy w obecności dzieci i młodziezy szkolnej.

Czego więc można spodziewać się w przyszłości ? ROZPOWSZECHNIANIE UPRZEDZEŃ i DYSKRYMINACJI jest jak nawoływanie do nienawiści; PUBLICZNE ZNIEWAŻANIE, OBRAŻANIE i GROZENIE jest jak rozpowszechnianie mowy nienawiści.
Czy następnym krokiem będzie EKSTERMINACJA przeciwników i sceptyków energetyki jądrowej ?
Zaraz, zaraz… takie sekwencje postępowania znamy z lekcji historii:
http://www.niedlaatomuwlubiatowie.pl/dziel-i-rz-d-.htmlMacie wątpliwości ?  Obejrzyjcie film !
(link do filmu – obecnie http://wyslijto.pl/plik/dnd2ku0q83 )

Chyba czas zainteresować tym środowiska zajmujące się ochroną praw człowieka, np. Open Society Institute, Amnesty International, Human Rights Watch i Helsińską Fundację Praw Człowieka.

Komitet Obywatelski “NIE dla ATOMU w LUBIATOWIE gm. CHOCZEWO” wraz z mieszkańcami składa serdeczne podziękowania za okazaną szczerość.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego